• Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023

• V piatok 30. júna 2023 sme slávnostne ukončili školský rok 2022/2023. Po úvodnom príhovore pani riaditeľky PaedDr. Ivany Kečkemétyovej, boli niektorí žiaci odmenení za výborný prospech a vzorné správanie peknou knihou, ktorú im odovzdal starosta obce, pán Ladislav Tóth. Potom sme sa rozišli do tried, kde už všetci žiaci dostali svoju odmenu za celoročnú prácu – vysvedčenie, ktorému sa niektorí tešili viac, iní menej...

Čakajú nás dva mesiace letných prázdnin, počas ktorých prajeme všetkým žiakom, pedagógom a prevádzkovým zamestnancom školy veľa pekných a  príjemných dní plných radostných zážitkov, počas ktorých budete môcť načerpať veľa nových síl do ďalšieho školského roka 2023/2024.

Dovidenia 4. septembra 2023!

• Školský výlet na Šarišský hrad

• Dňa 22. júna 2023 sa školského výletu zúčastnili aj žiaci  3. a 4. ročníka. Oproti svojim mladším spolužiakom však mali trochu ťažšiu úlohu – dobyť Šarišský hrad. Po približne hodinovej túre náučným chodníkom sa dostali k hradnému nádvoriu, kde si najprv vyskúšali streľbu z luku a potom sa pustili v doprovode sprievodcu objavovať tajomstvá tohto stredovekého hradu.  Pozreli si hradné nádvorie, obrannú baštu donjon, lapidárium a vystúpali na 15 metrov vysokú vyhliadkovú vežu, z ktorej si užili nádherný výhľad na mestá Prešov, Sabinov či Šarišskú vrchovinu. Unavení po dobývaní hradu načerpali energiu rovnako ako ich mladší spolužiaci – v McDonald´s, kde si tiež pochutnali na výbornom menu s darčekom, no pridali k nemu aj samolepky v tvare detskej ručičky, ktorých kúpou tak podporili projekt neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities na zlepšenie podmienok hospitalizácie chorých detí a ich rodín v detských oddeleniach nemocníc na Slovensku. Cestou domov sa v obci Podlipníky pri Reštaurácii Lietadlo ešte osviežili zmrzlinou.

Veríme, že aj žiakom 3. a 4. ročníka sa školský  výlet páčil a odniesli si z neho množstvo pekných a pozitívnych zážitkov.

• Školský výlet do Ekoparku v Prešove

• Dňa 21. júna 2023 boli niektorí žiaci 1. a 2. ročníka na výlete v Prešove. Najprv navštívili Ekopark Holá Hora, kde videli rôzne domáce aj exotické zvieratká a rastliny, vyskúšali svoje zmysly pri aktivitách, ktoré im pripravili pani sprievodkyne a pohrali sa aj na detskom ihrisku, kde nechýbali preliezačky, hojdačky či šmýkalky.  Po aktivitách v Ekoparku išli načerpať silu a energiu do McDonald´s, kde si  pochutnali na výbornom menu s malým darčekom. Cestou domov sa zastavili ešte v obci Podlipníky pri Reštaurácii Lietadlo na malú osviežujúcu zmrzlinku. Veríme, že sa deťom výlet páčil a odniesli si z neho kopec pekných a zaujímavých zážitkov.

• Spoznávaj a chráň - projektové aktivity

• Informačný a vzdelávací inštitút v spolupráci so ZŠ Vechec pripravili a zrealizovali 2. júna 2023 projektové aktivity pre tretiakov a štvrtákov v rámci projektu Spoznávaj a chráň. Projektové aktivity boli zamerané na spoznávanie letných kvetov,  na  triedenie odpadov a potrebu ochrany životného prostredia. V rámci aktivity Druhá šanca deti vyrábali motýľov z použitých farebných papierov a slnečnice z krepového papiera. Projekt umožní rozšíriť vedomostný obzor žiakov v oblastiach človek a príroda, ekológia, ochrana a spoznávanie prírody, cieľom projektu je vytvárať pozitívny vzťah detí k prostrediu, v ktorom žijú.  Základnou motiváciou pre realizáciu projektu je potreba vzdelávať deti a mládež v oblasti ochrany životného prostredia a prírody.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.

• Deň detí

• 1. jún 2023 – Deň detí  sme v našej škole oslávili už tradične dopoludním plným súťaživých hier a športových aktivít, v ktorých nechýbal smiech, radosť  a zábava. Deti si v rôznych súťažiach zmerali svoju silu, rýchlosť, obratnosť či šikovnosť. Všetci boli odmenení sladkou odmenou. Na naše deti nezabudla ani pani M. Baranová – vedúca jedálne, ktorá pre nich zaobstarala mrazivé prekvapenie – nanuky, ktoré v tento horúci deň všetkých veľmi potešili. Veríme, že takto stráveným dopoludním si všetky deti SVOJ DEŇ v škole užili 😊