• Mikuláš v škole

• Mikuláš a jeho dvaja pomocníci – čert a anjel ani tento rok neobišli našu školu. Deti ich už netrpezlivo očakávali. Prichystali si pre nich pekné básničky či pesničky, za ktoré dostali sladkú odmenu.  Mikuláš so svojimi pomocníkmi prišiel potešiť drobnou sladkosťou aj deti v materskej škole a neobišiel ani školskú jedáleň, Obecný úrad či Poštu.

• Pesničkový Mikuláš

• 5. decembra 2018 sa niektorí žiaci našej školy zúčastnili obľúbeného hudobno - zábavného programu Pesničkový Mikuláš v Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou. Pozreli si veselý príbeh o čertovi Brumtelášovi, jeho žene Babe Jage a synovi Fukovi, ktorému sa nechcelo chodiť do školy...  Samozrejme nechýbal ani Mikuláš, ktorý si pozval niektorých žiakov na pódium, aby mu porozprávali o svojich dobrých skutkoch, zaspievali pesničku či zarecitovali básničku...

• Zlaté kuriatko - divadelné predstavenie

• 8. októbra 2018  k nám prišli herci z Divadla J. Záborského v Prešove  zahrať divadelné predstavenie Zlaté kuriatko - alebo O slastiach a strastiach výchovy detí.  "Príbeh rozprával o tom, že nielen príkazy a zákazy formujú malého človiečika, ale aj kamarátsky prístup, humor a dobré slovo dokážu navodiť rešpekt, vychovávať a správne usmerniť". Počas hry boli deti vtiahnuté  do deja a pomáhali dotvárať jednotlivé scény, čo sa všetkým veľmi páčilo.

• Návšteva detí z MŠ v školskej knižnici

• V utorok 12. marca 2019 navštívili našu školskú knižnicu deti z MŠ. Pani učiteľka Mgr. Ľ. Struňáková im porozprávala, na čo slúži knižnica a ako máme zaobchádzať s knihami. Deti si so záujmom prezreli niektoré knižné  tituly. Keďže ešte nevedia čítať, tak im niekoľko viet prečítali naši prváci, ktorí tam boli spolu s nimi.

• Karneval

• 1. marca 2019 sa naša škola premenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej sa stretli víly, princezné, princovia, čarodejníci, strašidlá, spidermani či rôzne zvieratká... Všetci si spoločne zatancovali a výborne sa pobavili.

Na všetky zúčastnené deti čakalo občerstvenie a darčeky, o ktoré ktoré sme mohli zakúpiť vďaka našim sponzorom - Obecný úrad Vechec, Poľnohospodárske obchodné družstvo Vechec a pani Frajkorová, ktorým touto cestou ďakujeme.

Taktiež patrí veľké poďakovanie pani učiteľke Mgr. Ľudmile Struňákovej, ktorá výborne zabezpečila všetky náležitosti  týkajúce sa karnevalu.

• Spolupráca ZŠ a MŠ

•  V stredu 13. februára 2019 boli naši prváci z I.C na spoločnej vychádzke s deťmi z MŠ. Po vychádzke si  zahrali zimné hry, ktorým sa všetci veľmi tešili.

• ŠKD - Zimná olympiáda

• 25. januára 2019 pripravila pani vychovávateľka Mgr. J. Jenčková pre žiakov z ŠKD Zimnú olympiádu. Deti absolvovali rôzne "snehové" disciplíny: beh po snehu cez stanovenú trať, hod snehovou guľou na stojaci a  pohyblivý terč... Hoci bolo vonku chladno, nikto nemrzol. Všetci sa s úsmevom na tvári tešili takejto super zimnej zábave.

• Krásy jesene - ikebany zo suchých kvetov

• Začiatkom novembra nám v interiéri školy pribudla výstavka krásne naaranžovaných ikebán a kytíc z ozdobných tráv, levandúľ, hortenzií, šípok  a rôznych farebných listov, ktoré pripomínajú čaro a krásy jesene. O túto peknú výzdobu sa postarala pani vychovávateľka Mgr. Janka Jenčková so žiakmi z ŠKD. Nápadmi a materiálmi prispela aj pani Vierka Lukáčová. Všetkým ďakujeme.

• Záložka do knihy spája školy

• Naša škola sa opäť zapojila do Česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. V tomto 9. ročníku vytvárali žiaci záložky na tému: Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice.

Do projektu sa prihlásilo 1 096 škôl s celkovým počtom 130 002 žiakov. Z Českej republiky je zapojených 320 škôl s celkovým počtom 33 805 žiakov a zo Slovenskej republiky 776 škôl s celkovým počtom 96 197 žiakov. Z našej školy sa zapojili žiaci od prípravného ročníka až po 4. ročník a taktiež aj špeciálna trieda. Spolu sme odoslali 110 záložiek. Naša výmenná škola je ZŠ Koryčanské Paseky, Sevastooľská 467, Rožnov pod Radhoštem.

• Európsky týždeň športu: Športuje celá škola

• 24. septembra 2018 sa naša škola zapojila do 4. ročníka Európskeho týždňa športu, ktorý je iniciatívou Európskej komisiie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V duchu tohto štvrtého ročníka -  nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu -  žiaci z tried 1. a 2. ročníka odohrali futbalové turnaje a žiaci z tried v 3. a 4. ročníku odohrali florbalové turnaje.

• Začiatok školského roka 2018/2019

• 3. septembra 2018 pani riaditeľka PaedDr. Ivana Kečkemétyová slávnostne otvorila školský rok 2018/2019.

Po dvojmesačnom oddychu sa opäť začína čas učenia, školských povinností a aktivít. Prajeme všetkým žiakom a učiteľom, aby ich v pohode a s optimizmom zvládali.